Országos építészeti tervpályázatot hirdet Tata

A pályázatok benyújtásának határideje 2021. május 10.

Tata Szíve néven országos, nyílt pályázatot hirdet Tata Város Önkormányzata a Magyary Zoltán Művelődési Központ és a volt rendelőintézet felújítására, valamint az épületek előtt és között elhelyezkedő közterületek újragondolására. A cél egy olyan városi tér kialakítása, mely a helyiek és a látogatók számára is központi funkciót tölt be. A 25 millió forint összdíjazású tervpályázat lebonyolítását a Lechner Tudásközpont támogatja.

Március 10-től lehet pályázni a Tata Szíve építészeti pályázatra. A Magyary Zoltán Művelődési Központ és a Várkanyar átépítésére kiírt országos pályázat célja egy olyan szabadidőközpont kialakítása, amely előadóterekkel, közösségi és klubhelyiségekkel válna a hétköznapok kedvelt találkozó és szabadidős helyévé, valamint nagyobb létszámú rendezvények, fesztiválok, vásárok vagy sportesemények rendezését is lehetővé tenné. Az egykori rendelőintézet földszintjén kiállítóteret és éttermeket hoznának létre, míg az emeleten megfizethető árú szálláshelyek kialakítását tűzték ki célul. A tervek elkészítésénél fontos szempont a XXI. századi követelményeknek megfelelő, mégis a történeti városhoz és a várhoz illő látkép kialakítása.

Tata helyszínrajz
A tervezési terület helyszínrajza

A 25 millió forint összdíjazású, nyílt pályázaton a legnagyobb elérhető összeg 10 millió, míg a legkisebb 500 000 forint. A győztes pályázatok kiválasztásáért egy kilenc tagot számláló bíráló bizottság felel. Az eredmények kihirdetése 2021. június 17-én várható, amely alapján a közel 200 millió forint összértékű tervezési feladatra hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás keretében szerződhet az önkormányzat a díjazottakkal.

A pályázatok postai úton és az e-TervPÁLYA rendszerén keresztül is benyújtandók, leadási határidejük 2021. május 10.

A Lechner Tudásközpont által fejlesztett e-tervPÁLYA elektronikus tervpályázat-kezelő alkalmazás célja, hogy a terv- és ötletpályázatok beilleszkedjenek az egész építésügyet átfogó digitalizációs folyamatba, ezen belül az Országos Építésügyi Nyilvántartás keretrendszerébe, megkönnyítve ezzel a kiírók, a pályázók és a zsűritagok feladatát egyaránt. Amellett, hogy a pályázatok rendszerezettebbé, visszakereshetővé válnak, a kiírási folyamat is leegyszerűsödik az automatikus értesítéseknek és az átláthatóbb határidőknek köszönhetően.

Az e-tervpálya online felülete az E-építés keretrendszer – innovációval a magyar emberek szolgálatában (KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00038) projekt keretében, 100 százalékban vissza nem térítendő támogatásként az Európai Unió Európai Szociális Alapja és Magyarország költségvetése a Széchenyi 2020 keretében társfinanszírozásban valósul meg.

Tüzes Gréta