A Lechner Tudásközpont idén ötödik alkalommal vett részt a Múzeumok Majálisa kétnapos eseményén május 18-19-én, ahol izgalmas sétatérképpel és lépcsőház-párosítóval várta az épített környezet iránt érdeklődő látogatókat a 24. Majális színes forgatagában.
A 24. Múzeumok Majálisát szerencsére elkerülte az aranyat érő eső a hétvégén, így a száznál is több múzeum és kiállítóhely idén is rengeteg embernek mutathatta be gyűjteményét, közelebb hozva egymáshoz a szakmabelieket és a látogatókat, május 18-19-én. A Lechner Tudásközpont idei slágere a sétatérkép volt, amelynek népszerűségét a Tudássétány pecsétgyűjtői számára kitalált lépcsőház-párosító játék sem tudta felülmúlni.
A Nemzeti Múzeum nemrégiben átadott felújított kertje mellett a klasszicista épület gyönyörű belső terei is számtalan vidéki és fővárosi múzeumot fogadtak be a hétvégére. Itt, a jól ismert lépcsősor tetején, a múzeum előcsarnokában kapott helyet a Lechner Tudásközpont standja is. Mint minden évben, idén is volt speciális téma, ezúttal a múzeumok kulturális megtartó ereje és közösségépítő szerepe köré csoportosultak az alkalmi kiállítások és a programok a Múzeumok Nemzetközi Tanácsának (ICOM) 2019-es mottója alapján. A múzeumok, mint kulturális központok – A hagyomány jövője jelmondat szellemében a Lechner Tudásközpont olyan térképpel készült, amely a Múzeumkert környékén található építészeti, vagy kulturális jelentőségű épületek közül mutat be húszat egy órányi séta keretében bárkinek, aki vezetés nélkül, kötetlenül szeretné felfedezni a város kincseit.
A sétatérkép alapját a Tudásközpont két ismert térképes alkalmazása, a Híres emberek Budapestje és a Köztünk élő építészet adta. A két térképen jelenleg több mint 230 épület található, melyek száma hétről hétre növekszik. Az alkalmazások célja, hogy az érdeklődő, de nem szakmabeli közönség számára is érdekes és érthető módon mutassa be azokat a házakat és intézményeket a fővárosban és országszerte, amelyek gyarapítják hazánk épített örökségét.
A Majálison kiállító múzeumokat összekötő Tudássétány elnevezésű játékos akadályverseny résztvevői a Lechner standjánál a lépcsőház-párosítóval tehették próbára tudásukat. A megfelelő épületet a megfelelő lépcsőházzal párosító versenyzők pecsétet kaptak, a kisebbeket és a több idővel rendelkezőket lépcsőház-kirakó és memóriajáték marasztalta.