Területi Vonzóképességi Monitoring Adatplatform Budapesten

Az ATTRACTIVE DANUBE második műhelymunkája

Az ATTRACTIVE DANUBE nemzetközi projekt keretében második műhelymunkáját tartotta a Duna vonzóképességéről a Lechner Tudásközpont szeptember 13-án. A monitoring adatplatform kialakítására irányuló szakmai workshop során többek között a területi vonzóképesség mérésére alkalmas indikátorokról, az okos város településértékelési, valamint az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszerről egyeztettek a szakemberek.

Második alkalommal ültek össze az ATTRACTIVE DANUBE nemzetközi projekt érintettjei szeptember 13-án Budapesten a Lechner Tudásközpontban a Területi Vonzóképességi Monitoring Adatplatform című workshopon.

A rendezvényen olyan témákban hallhattak vitaindító előadásokat a részvevők, mint a területi vonzóképesség mérésére alkalmas indikátorok, melyeket Jaschitzné Cserni Tímea, a Lechner Tudásközpont szakértője mutatott be. A területi vonzóképesség digitalizációhoz és biztonsághoz fűződő kapcsolatáról Zuti Bence és Mogyorósi Balázs, az EMFIE munkatársai beszéltek. A délelőtti előadások zárásaként Szemerey Samu, a Lechner Tudásközpont szakértője az Okos Város településértékelési rendszer kulisszái mögé engedett bepillantást.

A műhelymunka célja a hazai érintettek minél szélesebb körű bevonásán túl, a már kidolgozott, létező adatokkal alátámasztott mutatószámok egyeztetése volt a résztvevőkkel, valamint a következő hónapok során elkészülő, hazai területi vonzóképességi monitoring platform népszerűsítése.

A workshop második felében a jelenlévők gyakorlati oktatás keretében sajátíthatták el az adatplatformhoz szorosan kapcsolódó Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs rendszer használatával kapcsolatos tudnivalókat Nagy András, a Lechner Tudásközpont tér-adat elemzési szakértőjének iránymutatásával.

A műhelysorozat záró eseményére várhatóan 2017 decemberében kerül sor a Tudásközpontban, ahol az érdeklődők élesben tesztelhetik a közösen kiválasztott indikátorokkal megalapozott interaktív, térképes web platformot és ötleteket kapnak, hogyan hasznosíthatják azt saját munkájuk során, legyen szó a kormányzati-, vállalkozói-, civil-, vagy akár az akadémiai szféráról.

Az ATTRACTIVE DANUBE nemzetközi projektről további információ itt érhető el.

Prezentációk

Az ATTRACTIVE DANUBE projekt bemutatása

Digitális világ és területi vonzóképesség

Területi vonzóképesség vs. biztonság

Okos város = vonzó város? – A településértékelési és monitoring rendszerről

Nemzeti workshop(ok)

Jaschitzné Cserni Tímea