Hazánk kedvelt magaslati kirándulóhelyét, a Mátrát mutatják be a különböző évszakokban készült hamisszínes Sentinel–2 űrfelvételek.
Az Északi-középhegységhez tartozó, vulkanikus eredetű Mátra 900 négyzetkilométeren terül el. Hazánk három legmagasabb hegycsúcsa itt található: a 1014 méteres Kékes, a 971 méteres Hidas-bérc és a 965 méteres Galya-tető. Felszínét 75-80%-ban erdő borítja. Változatos erdőtársulásaira a legalacsonyabb szinten a cseres-tölgyesek jellemzőek, majd egyre feljebb haladva gyertyános-tölgyesek, legmagasabban pedig bükkerdő váltja fel. Tűlevelűi közül legelterjedtebb az erdőgazdálkodás során kitermelt fák helyére telepített lucfenyő. A hegység növénykülönlegessége a világon egyedül itt élő mátrai juhar, amelynek csupán pár példánya lelhető fel Parádsasváron és a Mátraalján.
A Mátra növénytakaróját különböző évszakokban szemléltető felvételek 10m-es felbontású hamisszínes Sentinel–2 űrfelvételek. A hamisszínes azt jelenti, hogy a képen az RGB színeknek nem az eredeti vörös, zöld, kék színeket feleltetjük meg, hanem az űrfelvétel ettől részben vagy egészen eltérő hullámhosszait (sávjait). Ezek lehetnek az űrfelvétel emberi szemmel nem látható hullámhosszai is, melyek így „láthatóvá tehetők”. Az alábbi képeken az RGB-hez a közeli infravörös, rövid hullámú infravörös és vörös űrfelvétel sávokat rendeltük hozzá. Ez a sávkombináció a vegetáció vizsgálatára igen jól alkalmazható. A vöröses árnyalatok a zöldellő növényzetet, a kékes, zöldes színárnyalatok a csupasz talajt mutatják.
Hazánkban a minisztériumi szakmai háttérintézményként működő Lechner Tudásközpont foglalkozik a távérzékelési eljárásokkal gyűjtött földmegfigyelési adatok, többek között űrfelvételek közigazgatás-fejlesztési és -támogatási célú feldolgozásával, kiértékelésével – együttműködve az Európai Űrügynökséghez kapcsolódó hazai feladatokat koordináló Külgazdasági és Külügyminisztériummal.