A Lechner Tudásközpont Légifilmtárában őrzött több mint 400 ezer analóg légi felvétel közül közel 300 ezer készült Wild RC-8-as kamerával az 1950–90-es évek között. A fentrol.hu oldalon böngészhető digitalizált állomány segítségével nem csupán az épített környezet változásai, de a hazai szigetek is felfedezhetőek az RC kamerák szemszögéből.
Az első légi felvételt 80 méteres magasságából, egy hőlégballonból készítette Gaspar-Félix Tournachon 1858-ban. 1909-ben már egy repülőgép fedélzetéről fotóztak, az első légi fényképező kamera, a C1 pedig az 1920-as években jelent meg. 1956-ban került piacra az elektromos vezérlővel működtethető, 9x9-es képméretet használó Wild RC-8-as kamera, amely az analóg korszak végéig, az 1990-es évekig a légifelvéletel-készítés ikonikus eszköze maradt. A Lechner Légifilmtár 400 ezer analóg félvételének közel 2/3-a készült RC-8-as kamerával.
Az RC-8 felvételkészítés közben a keretadatokat is ráfényképezte a filmre – korábban kézzel írták rá a negatívra a legfontosabb információkat –, ezzel is segítve a fotók későbbi feldolgozását. A technikai információkról, többek között a felvételezés pontos idejéről, a repülési magasságról, sőt az időjárási viszonyokról is könnyen lehet tájékozódni a fentrol.hu oldalon böngészhető több mint 176 000 darab digitalizált film adatlapján. Az RC-10 és RC-20 kamerák esetében a keretadatok másképp jelentek meg, emellett a filmtovábbítás nem a repülési iránnyal párhuzamosan, hanem arra merőlegesen történt, azaz az RC-8-hoz képest 90 fokkal elfordulva követték egymást a képek.
Az RC-8, -10 és -20 kamerák ezúttal a hazai szigetekről készített légi felvételek segítségével fedezhetőek fel.